Wypełnij PIT w 5 minut!

Na bazie lat doświadczeń pracy nad programem przekazujemy Państwu produkt który cechują: łatwość obsługi i intuicyjny interfejs, mechanizmy pomocy ułatwiające wypełnianie zeznań podatkowych, 2 tryby pracy do wyboru (kreator PIT-Asystent oraz aktywne formularze), obsługa wszystkich wymaganych deklaracji podatkowych: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28 wraz z załącznikami, wysyłka elektroniczna do systemu, eDeklaracje MF, aktualizacje automatyczne, gwarantujące zawsze pracę w najnowszej wersji programu.

Program uzyskał wiele rerencji oraz pozytywnych opinii od jego użytkowników.
Wybrane z nich opublikowane zostały stronie: http://www.eopp.pl/dla_opp,p.html?p=referencje

Pobierz
Plik instalacyjny: ok. 4 MB, czas pobrania: ~ 4 sek.




PORADY

Porady dotyczące psów


Żywienie


Pies musi być właściwie żywiony i ten trud bierze codziennie na siebie jego właściciel. Zawsze musimy uwzględnić wiek psa i jego sytuację: suka karmiąca, trzymiesięczne szczenię i chart w okresie treningu nie będą miały takich samych potrzeb żywnościowych.

Dobre, pełnowartościowe i racjonalne pożywienie zapobiegnie niejednej chorobie. Idealna dzienna porcja dla psa to: białko, (np. mięso, ryby), balast pokarmowy (warzywa), tłuszcze roślinne (nie przesmażone), sole mineralne i witaminy.

 

Posiłek dla dorosłego psa powinien zawierać:

  • gotowane, chude mięso,
  • gotowane, drobno pokrojone warzywa,
  • ryż, makaron lub kaszę.

 

Nigdy nie wolno:

  • dodawać psu do karmy smażonego oleju,
  • karmić psa ziemniakami, gdyż pies ich nie trawi,
  • dawać wyłącznie resztek ze stołu, gdyż nie jest to pełnowartościowe pożywienie.

 

Pies powinien jeść raz dziennie po południu. Rano można dać psu trochę suchej karmy typu "Pedigree", w małych ilościach. Szczeniakom można podawać płatki na mleku (pół na pół woda i mleko). Małym szczeniakom to wystarczy, ale później szczenię powinno dostawać w pokarmie dużo białka (chude mięso), gotowane, drobno pokrojone warzywa i ryż lub drobny makaron. Pies powinien mieć zawsze miskę ze świeżą, zimną i czystą wodą!

 

Pielęgnacja


Pies lubi spacery i towarzystwo. Ścisłe przestrzeganie higieny to dla psa zdrowie i uniknięcie wielu kłopotów.

Czesanie: psa należy szczotkować, gdyż w ten sposób oczyszcza się jego sierść z ulicznego kurzu. Krótkowłose psy szczotkuje się co tydzień, a długowłose codziennie. Psu wypadają włosy 4-5 razy w roku. Psa należy szczotkować specjalną szczotką dla psów.

Psa należy kąpać co trzy miesiące:
Do kąpieli psa używa się specjalnego szamponu dla psów (ludzkie wywołują alergie), na dno wanny kładziemy gumową wycieraczkę lub kawałek wykładziny, aby pies się nie ślizgał, stawia się na niej psa i polewa ciepłą, ale nie gorącą wodą, osłaniając uszy i oczy, naciera się szamponem głowę psa (osłaniamy uszy i oczy), tułów i łapy, spłukujemy szampon i dokładnie wycieramy psa, po kąpieli przez kilka godzin pies nie powinien wychodzić na dwór, szczenięta można kąpać, ale trzeba uważać aby nie zaziębiły się.

 

Legowisko


Legowisko - tak samo jak miski na jedzenie powinno znajdować się w wolnej od przeciągów i od częstego ruchu części domu. Powinno być w zacisznym kącie.

 

Buda


Można, zbudować psu budę. Powinna, być na tyle duża, żeby legowisko znajdowało się w sporej odległości od wejścia. Buda może być ogrodzona, siatką (kojec) tak; aby pies mógł swobodnie biegać. Kojec powinien być duży, ogrodzony mocną drucianą siatką. Podłoga powinna być betonowa lub z płytek chodnikowych, opadająca lekko w stronę ścieku. W rogu powinna znajdować się buda. Budę można umieścić na drewnianych klockach około 10 cm nad ziemią. Pies powinien mieć na wybiegu miskę z wodą.

 

Zdrowie


Psy chorują na różne choroby, dlatego trzeba je szczepić. Przy zakupie psa w schronisku sprzedawca udzieli informacji na jakie choroby pies został zaszczepiony. Na pozostałe należy go zaszczepić udając się do lekarza weterynarii.

Przy nabyciu psa w schronisku lub przy pierwszej wizycie u lekarza powinni Państwo otrzymać książeczkę zdrowia psa, do której wpisuje się szczepienia, wyniki badań lub przebieg ewentualnej choroby.

Z psem powinno się chodzić co jakiś czas do weterynarza na badania kontrolne. Psów nie powinno się szczepić w pierwszych dniach po wzięciu ze schroniska!

 

Szczenię w domu


Nasze domy kryją wiele niebezpieczeństw dla psów, szczególnie dla szczeniąt. Przed przyjęciem szczeniaka należy sprawdzić w domu i ogrodzie:

  • łatwo dostępne przewody elektryczne,
  • schody i klatki schodowe,
  • wszystko to, o co obroża psa mogłaby zahaczyć i udusić go,
  • ogrodzenia i furtki,
  • garaż i szopy,
  • trutki i trucizny,
  • zbiorniki wodne i strome spadki.

Wszystko, co kryje jakieś niebezpieczeństwo dla szczeniaka należy zabezpieczyć.

 

Ruja


Każda dorosła suka dwa razy w roku przechodzi ruję (cieczkę). Czasami jednak zdarza się przechodzić młodym sukom ruje trzy razy w roku, co powinno się zmienić kiedy suka osiągnie pełną dojrzałość.

Jeżeli nie chcemy dopuścić do pokrycia suki należy je szczególnie pilnować podczas tych dni:

  • prowadzić sukę wyłącznie na smyczy,
  • unikać kontaktów z psami,
  • nie zabierać suki na długie spacery.

 

Nie powinno puszczać się suki ani na chwilę ponieważ mogłaby przestraszyć się psów i uciec albo wręcz odwrotnie pobiec za psami. Należy pamiętać, że wtedy nawet najbardziej posłuszna suczka może nie posłuchać.

 

  • Ruja suki trwa około 21 dni,
  • faza krwawienia około 8 dni,
  • faza dni płodnych między 9-14 dniem.

 

Jeżeli upilnowanie suki w czasie rui sprawia dużo kłopotów można suce podawać zastrzyki zapobiegające rui. W tym celu należy udać się do lekarza weterynarii, który udzieli wszelkich informacji na ten temat.

 

Ciąża


Zanim zdecydujemy się na pokrycie suki powinniśmy zastanowić się:

  • czy przechodziła już pierwszą ruję (nie powinno się jej pokrywać podczas pierwszej cieczki),
  • czy suczka jest zdrowa,
  • czy są miejsca na szczenięta,
  • czy to są dobre miejsca.

Jeżeli odpowiedź na wszystkie pytania, brzmiała: tak, to można zdecydować się na pokrycie suki. Ciąża u suk trwa od 58 do 63 dni, jeśli trwałaby dłużej należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

 

Choroby związane z rują


Suki mogą zachorować na różne choroby związane z rują lub ciążą. Mogą to być choroby mniej lub bardziej poważne, ale nie wolno ich lekceważyć. Jedną z najczęściej zdarzających się chorób u suk jest ropomacicze - chorują na nią przeważnie suki starsze, jednak nie znaczy to, że nie może cierpieć na nią suka młodsza. Jednym z pierwszych objawów ropomacicza jest picie bardzo dużej ilości wody.

Taki objaw może mieć także wiele innych chorób. Więc jeśli zauważymy, że nasza suka pije o wiele więcej niż zwykle należy bezzwłocznie udać się z nią do lekarza weterynarii.

 

Ciąża rzekoma (urojona)


Nie jest to właściwie choroba. W dwa miesiące po wystąpieniu cieczki, suka przechodzi stan ciąży rzekomej, czyli zachowuje się tak jak gdyby miała szczeniaki. Szykuje sobie przytulne legowisko w odosobnionej części domu i jak szczenięta traktuje maskotki, buty itp. Nie należy się tym martwić, chyba że suka przechodzi to bardzo ciężko i ma mleko w sutkach (często się to zdarza), wtedy należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

 

PIT w 5 minut

PIT Projekt to zrozumiały i prosty dla każdego podatnika program do wypełniania rozliczeń rocznych PIT. Dzięki niemu całkowicie za darmo sporządzisz roczne zeznanie podatkowe za rok 2023 w niespełna 5 minut!

Na bazie lat doświadczeń pracy nad programem przekazujemy Państwu produkt który cechują: łatwość obsługi i intuicyjny interfejs, mechanizmy pomocy ułatwiające wypełnianie zeznań podatkowych, 2 tryby pracy do wyboru (kreator PIT-Asystent oraz aktywne formularze), obsługa wszystkich wymaganych deklaracji podatkowych: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28 wraz z załącznikami, wysyłka elektroniczna do systemu, eDeklaracje MF, aktualizacje automatyczne, gwarantujące zawsze pracę w najnowszej wersji programu.

Program uzyskał wiele rerencji oraz pozytywnych opinii od jego użytkowników. Wybrane z nich opublikowane zostały stronie:

http://www.eopp.pl/dla_opp,p.html?p=referencje

PIT Asystent

Wieloletnie doświadczenie specjalistów GP Soft, obserwacja rynku oraz opinie użytkowników programów do sporządzania rocznych zeznań podatkowych pozwoliły nam dostrzec główny problem podatnika. Problem ten polega na trudności w samodzielnym rozliczeniu PIT'u. Aby temu sprostać powstał PIT-ASYSTENT czyli moduł niemalże prowadzący użytkownika "za rękę", aż do osiągnięcia celu jakim jest gotowe zeznanie podatkowe. Dzięki modułowi nawet osoby, które pierwszy raz dokonują rozliczenia bez problemu są w stanie sobie z tym poradzić. PIT-Asysten zadając szereg inteligentnych pytań, zbierając od użytkownika wymagane dane a przy tym oferując przejrzystą pomoc przyczynia się do otrzymania odpowiednio wypełnionego zestawu formularzy podatkowych gotowych do wysyłki eDeklaracją lub wydruku co go wyróżnia na tle innych tego typu "kreatorów".

W programie istnieje również inna droga do przygotowania PITa rocznego, która jest dedykowana bardziej zaawansowanym użytkownikom. Jest to WYBÓR PIT, czyli okno w którym użytkownik sam wskazuje jaki potrzebuje zestaw formularzy, a następnie wprowadza dane na aktywnych formularza podatkowych na których w czasie rzeczywistym dokonują się odpowiednie obliczenia, korekty itp.

Rekomandacja

Program PIT Projekt został tworzony we współpracy z grupą doradców podatkowych. Cechuje go prostota obługi, szybkość działania i niezawodność. Wykorzystywany jest on indywidualnie przez podatników, a także księgowych i biura rachunkowe. Przez wszystkie swoje edycje zdobył on zaufanie milionów podatników. Obecnie oferujemy najnowszą wersję programu - PIT Projekt 2023, która została jeszcze bardziej zoptymalizowana i wzbogacona o szereg opcji ułatwiających sporządzanie rozliczenia podatkowego. Dzięki programowi łatwo i sprawnie wypełnisz swój PIT roczny za 2023 rok.

Program zdobył wiele rekomendacji, wydanych między innymi przez Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. czy Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki sp. z o. o. PIT Projekt także zdobył uznanie wśród podatników oraz współpracujących z nami Organizacji Pożytku Publicznego w wyniku czego otrzymał sporą ilość referencji. Wybrane z nich zostały opublikowane na stronie: http://www.eopp.pl/dla_opp,p.html?p=referencje

Serwis internetowy toz.eopp.pl powstał we współpracy organizacji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zarejestrownej w krajowym rejestrze sądowym pod numerem KRS: 0000154454 z firmą GP Soft. Autorem programu do rozliczeń rocznych podatku PIT Projekt 2023 jest GP Soft. Korzystanie z serwisu i programu oznacza akceptację regulaminu.

toz.eopp.pl © 2014-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

GP Soft eOPP Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce PIT Projekt 1,5%