Wypełnij PIT w 5 minut!

Na bazie lat doświadczeń pracy nad programem przekazujemy Państwu produkt który cechują: łatwość obsługi i intuicyjny interfejs, mechanizmy pomocy ułatwiające wypełnianie zeznań podatkowych, 2 tryby pracy do wyboru (kreator PIT-Asystent oraz aktywne formularze), obsługa wszystkich wymaganych deklaracji podatkowych: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28 wraz z załącznikami, wysyłka elektroniczna do systemu, eDeklaracje MF, aktualizacje automatyczne, gwarantujące zawsze pracę w najnowszej wersji programu.

Program uzyskał wiele rerencji oraz pozytywnych opinii od jego użytkowników.
Wybrane z nich opublikowane zostały stronie: http://www.eopp.pl/dla_opp,p.html?p=referencje

Pobierz
Plik instalacyjny: ok. 4 MB, czas pobrania: ~ 4 sek.
CZŁONKOSTWO

Przyłącz się do nas


Aby zostać członkiem naszej organizacji, należy zapisać się do jednej z naszych jednostek terenowych.
Wypełnij deklarację oraz ankietę (dostępna tutaj). Wybierz jednostkę, do której chcesz wstąpić. Zanieś lub przeslij deklarację do wybranej jednostki, wpłać wpisowe oraz składkę członkowską. Wysokość wpisowego i składki miesięcznej jest uzależniona od jednostki, do której chcesz wstąpić. Jej wysokość możesz sprawdzić w panelu po prawej stronie.

 

Co możesz robic będąc członkiem naszej organizacji?


Aktywnie uczestniczyć w pracach naszej organizacji możesz na różne sposoby:

 

  • możesz uczestniczyć w akcjach, happeningach, kwestach na rzecz zwierząt
  • możesz pomagać w biurze jednostki: dyżurować przy telefonie, odpowiadać na korespondencję, przyjmować interesantów
  • jeśli jesteś prawnikiem możesz nam pomóc w pisaniu pism procesowych, uczestniczyć w procesach sądowych
  • jeśli znasz języki obce możesz tłumaczyć zagraniczne wydawnictwa, broszurki i ulotki, ktore pomogą nam doskonalić swoje umiejętności, by sprawniej i bardziej profesjonalnie pomagać zwierzętom
  • jeśli masz wiedzę na temat pozyskiwania środków z Unii Europejskiej, to możesz pomóc nam przygotować odpowiednie programy pomocowe

 

Aby założyć jednostkę


Do założenia jednostki terenowej Towarzystwa wymagana jest liczba co najmniej 10 osób, aby założyć Koło lub co najmniej 30 osób, aby założyć Oddział. Osoby te muszą przynależeć do TOZ co najmniej 6 miesięcy. Tak więc aby założyć jednostkę TOZ najpierw należy zapisać się do dowolnej jednostki terenowej Towarzystwa i aktywnie uczestniczyć w pracach przez co najmniej pół roku.Działalność jednostki to nie tylko działanie na rzecz zwierząt. Ustawa "Prawo o Stowarzyszeniach" nakłada na organizację szereg obowiązków. Jest nim między innymi prowadzenie księgowości na zasadach ustawy o rachunkowości, a co za tym idzie, jednostki muszą prowadzić księgi rachunkowe w formie uproszczonej.Poza tym ustawa nakłada obowiązek sporządzania corocznych sprawozdań finansowych i merytorycznych. Dlatego wszystkie jednostki muszą takie sprawozdania sporządzać na początku każdego roku kalendarzowego.


Nadto na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce sąd może orzekać nawiązki, w związku z tym Towarzystwo musi co rok przesyłać sprawozdania do Ministerstwa Sprawiedliwości o kwocie otrzymanej z nawiązek oraz na jakie działania statutowe zostały przeznaczone. Na początku roku Zarząd Główny zbiera te informacje od swoich jednostek i sporządza zbiorcze sprawozdanie.


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest organizacją pożytku publicznego, wynikają z tego pewne obowiązki jak sporządzanie sprawozdań finansowych i merytorycznych ale także wynikają z tego tytułu przywileje, są to między innymi zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od nieruchomości, podatku od czynności cywilnoprawnych, opłaty skarbowej, opłat sądowych, a także na naszą organizację można przekazywać 1% podatku należnego. Dzięki tej możliwości znacznie skuteczniej można realizować zadania statutowe.

 

 

PIT w 5 minut

PIT Projekt to zrozumiały i prosty dla każdego podatnika program do wypełniania rozliczeń rocznych PIT. Dzięki niemu całkowicie za darmo sporządzisz roczne zeznanie podatkowe za rok 2023 w niespełna 5 minut!

Na bazie lat doświadczeń pracy nad programem przekazujemy Państwu produkt który cechują: łatwość obsługi i intuicyjny interfejs, mechanizmy pomocy ułatwiające wypełnianie zeznań podatkowych, 2 tryby pracy do wyboru (kreator PIT-Asystent oraz aktywne formularze), obsługa wszystkich wymaganych deklaracji podatkowych: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28 wraz z załącznikami, wysyłka elektroniczna do systemu, eDeklaracje MF, aktualizacje automatyczne, gwarantujące zawsze pracę w najnowszej wersji programu.

Program uzyskał wiele rerencji oraz pozytywnych opinii od jego użytkowników. Wybrane z nich opublikowane zostały stronie:

http://www.eopp.pl/dla_opp,p.html?p=referencje

PIT Asystent

Wieloletnie doświadczenie specjalistów GP Soft, obserwacja rynku oraz opinie użytkowników programów do sporządzania rocznych zeznań podatkowych pozwoliły nam dostrzec główny problem podatnika. Problem ten polega na trudności w samodzielnym rozliczeniu PIT'u. Aby temu sprostać powstał PIT-ASYSTENT czyli moduł niemalże prowadzący użytkownika "za rękę", aż do osiągnięcia celu jakim jest gotowe zeznanie podatkowe. Dzięki modułowi nawet osoby, które pierwszy raz dokonują rozliczenia bez problemu są w stanie sobie z tym poradzić. PIT-Asysten zadając szereg inteligentnych pytań, zbierając od użytkownika wymagane dane a przy tym oferując przejrzystą pomoc przyczynia się do otrzymania odpowiednio wypełnionego zestawu formularzy podatkowych gotowych do wysyłki eDeklaracją lub wydruku co go wyróżnia na tle innych tego typu "kreatorów".

W programie istnieje również inna droga do przygotowania PITa rocznego, która jest dedykowana bardziej zaawansowanym użytkownikom. Jest to WYBÓR PIT, czyli okno w którym użytkownik sam wskazuje jaki potrzebuje zestaw formularzy, a następnie wprowadza dane na aktywnych formularza podatkowych na których w czasie rzeczywistym dokonują się odpowiednie obliczenia, korekty itp.

Rekomandacja

Program PIT Projekt został tworzony we współpracy z grupą doradców podatkowych. Cechuje go prostota obługi, szybkość działania i niezawodność. Wykorzystywany jest on indywidualnie przez podatników, a także księgowych i biura rachunkowe. Przez wszystkie swoje edycje zdobył on zaufanie milionów podatników. Obecnie oferujemy najnowszą wersję programu - PIT Projekt 2023, która została jeszcze bardziej zoptymalizowana i wzbogacona o szereg opcji ułatwiających sporządzanie rozliczenia podatkowego. Dzięki programowi łatwo i sprawnie wypełnisz swój PIT roczny za 2023 rok.

Program zdobył wiele rekomendacji, wydanych między innymi przez Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. czy Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki sp. z o. o. PIT Projekt także zdobył uznanie wśród podatników oraz współpracujących z nami Organizacji Pożytku Publicznego w wyniku czego otrzymał sporą ilość referencji. Wybrane z nich zostały opublikowane na stronie: http://www.eopp.pl/dla_opp,p.html?p=referencje

Serwis internetowy toz.eopp.pl powstał we współpracy organizacji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zarejestrownej w krajowym rejestrze sądowym pod numerem KRS: 0000154454 z firmą GP Soft. Autorem programu do rozliczeń rocznych podatku PIT Projekt 2023 jest GP Soft. Korzystanie z serwisu i programu oznacza akceptację regulaminu.

toz.eopp.pl © 2014-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

GP Soft eOPP Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce PIT Projekt 1,5%